2mercukovaЗавдяки підтримці Програми USAID «РАДА: наступне покоління» експертка Агенції розвитку освітньої політики Світлана Меркулова, координаторка проєктів у центральному регіоні взяла участь у третьому Саміті за демократію, який відбувся в Сеулі 18-20 березня, і презентувала досвід роботи шкільних осередків парламентської просвіти та мережі М18. 

Перший Саміт за демократію було ініційовано президентом США Джо Байденом у 2021 р. Представники 110 країн домовилися боротися з проявами авторитаризму, утверджувати повагу до прав людини та долати корупцію в усіх проявах.

Цьогорічний, третій Саміт присвячено темі «Демократія для майбутніх поколінь».

Протягом трьох днів понад 1000 делегатів з усього світу обговорювали найважливіші аспекти демократії та збереження миру й забезпечення кращого майбутнього для молоді.

Представники Апарату Верховної Ради України, Освітнього центру Верховної Ради України, International IDEA та кількох громадських організацій провели українську панельну дискусію «Демократичні практики парламенту з громадянами в умовах війни: залучення молоді і громадських організацій до процесу прийняття рішень».

3merculovaСвітлана Меркулова та учень Ірпінського ліцею №2 Назар Луценко, активний учасник проєкту М18, розповіли учасникам про нові виклики, що постали перед українською освітою у воєнний час, представили досвід здійснення парламентської просвіти для дітей і молоді. Особливу увагу й схвалення учасників викликала Всеукраїнська імітаційна гра «Менші 18: ми – законотворці!» як дієвий інструмент формування в учнівства громадянських компетентностей і розуміння діяльності парламенту.

Участь у Саміті важлива для України, оскільки основні меседжі української делегації - невтомна боротьба за свободу і незламність українців, готовність захищати ціною власного життя демократичні цінності заради майбутніх поколінь почули й підтримали представники з понад 110 країн світу! А міжнародна підтримка України вкрай необхідна.

Під час Саміту обговорювались зміни в політиці задля забезпечення кращого майбутнього для нашої молоді , яка готова бути джерелом позитивних соціальних і демократичних змін. Йшлося про:

  • вплив технологій та ШІ на демократію;
  • залучення молоді;
  • вплив ЗМІ, підзвітність влади;
  • протидію фейкам та дезінформації;
  • протидію корупції;
  • верховенство права та правосуддя;
  • чесність виборчих процесів;
  • права малопредставлених груп населення та інші важливі теми на сьогодні.

І хоч під час Саміту Північна Корея запустила ракети та пролунав сигнал повітряної тривоги, на українській панелі пролунали від іноземців такі важливі для кожного українця слова: "Слава Україні! Героям слава"!

Проєкт реалізується за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Рада: наступне покоління» (RANG), що виконується ГО «Інтерньюз-Україна» в партнерстві з ГО «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики».