photo 2024 02 08 17 09 366 лютого 2024 р. відбулась зустріч мережі осередків громадянської парламентської просвіти на базі закладів освіти та старт Всеукраїнської імітаційної гри з моделювання діяльності Верховної ради України «М18: Ми – законотворці!».

У зустрічі взяли участь 240 учасників та учасниць, які представляли 43 пілотні заклади загальної середньої та позашкільної освіти з різних регіонів України, народні депутати, експерти та тренерки Агенції розвитку освітньої політики з парламентської просвіти.

Учасників гри привітали Олександр Піскун, керівник програм розвитку демократії та врядування Місії USAID в Україні, Ігор Когут, директор Програми USAID «РАДА: наступне покоління», Наталія Піпа, секретар Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України, Олександр Санченко, голова підкомітету з питань музичної індустрії Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.

photo 2024 02 08 17 09 34Було презентовано результати національного онлайн-опитування учнівської молоді щодо їх бачення найбільш актуальних проблем для країни та пріоритетних напрямків діяльності народних депутатів України в контексті повоєнної відбудови. Антикорупційна політика, економіка, медицина та освіта – саме на цих питаннях мають зосередитися народні депутати України та уряд, на думку 3625 школярів, які взяли участь в опитуванні.

Імітаційна гра «М18: Ми – законотворці!» проводиться для учнів 8-11 класів з метою поглиблення обізнаності учнівської молоді з функціонуванням представницької демократії та парламентаризму в Україні, розвитку здатності до ефективної політичної партисипації, мотивування до проактивної громадянської позиції.

Під час гри буде імітуватися процес діяльності 3-х уявних комітетів Верховної Ради України, які визначили школярі під час онлайн-опитування:

  • комітет з питань антикорупційної політики, бюджету та економічного розвитку;
  • комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування;
  • комітет з питань освіти, науки та інновацій.

Учні навчатимуться складати петиції та на їх основі готувати свої законопроєкти задля ефективного й якнайшвидшого відновлення України. Напрацьовані законопроєкти будуть представлені народним депутатам України та обговорені під час Форуму дитячої демократії. Гра триватиме до травня 2024р.

Всеукраїнська мережа парламентських осередків на базі закладів освіти діє за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Рада: наступне покоління» (RANG), що виконується ГО «Інтерньюз-Україна» в партнерстві з ГО «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики».