190224Під час імітаційної гри учні вивчають роботу комітетів ВРУ та вчаться складати петиції й законопроєкти, які мають вирішити певні суспільні проблеми. Під час опитування учнівства, які напрямки діяльності парламенту будуть найважливішими для відновлення України, старшокласники визначили три - антикорупційна політика та економічний розвиток, освіта та інновації, проблеми здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Саме робота в цих комітетах лягає в основу імітації законотворчого процесу. Імітуючи діяльність комітетів ВРУ українська молодь може на практиці ознайомитися, як працює парламент та на практиці усвідомити його роль у формуванні державної політики. 

Народні обранці підтримують впровадження парламентської просвіти в інтерактивний спосіб і залюбки зголошуються до прямих діалогів з молоддю.

762Перша зустріч відбулася з Романом Грищуком, головою підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти і адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій

Пан Грищук подякував організаторам за розробку такої гри. За його словами, вона «розвиває критичне мислення у дітей і стійкість до пропаганди», адже легше їй опиратися, коли знаєш, як насправді працює парламент.

Народний депутат відповів на численні питання школярів, зокрема розповів:

768Не зважаючи, що зустріч проходила під час повітряної тривоги, учні активно долучалися із безпечних укриттів, аби поставити свої питання депутату.

Розвиток парламентської громадянської просвіти – один із ключових напрямів Програми «РАДА: наступне покоління».  Імітаційна гра «М18 – ми законотворці!» проходить за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Рада: наступне покоління» (RANG), що виконується ГО «Інтерньюз-Україна» в партнерстві з ГО «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики».

Обізнана, відповідальна та активна молодь є основою стійкого демократичного суспільства.. З такою активною і відповідальною молоддю ми непереможні!